با حضور مدیرعامل بانك انصار:

از سامانه های هوشمند بازپرداخت مصرف آب و برق بر اساس اینترنت اشیا رونمایی گردید

از سامانه های هوشمند بازپرداخت مصرف آب و برق بر اساس اینترنت اشیا رونمایی گردید رصد كالا: با حضور ابراهیمی مدیرعامل، معاونان و مدیران كل بانك انصار و مدیران شركت سامانه الكترونیك انصار، سامانه های هوشمند بازپرداخت مصرف آب و برق برمبنای اینترنت اشیا رونمایی گردید.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك انصار، مبحث هزینه تولید انرژی و سازوكارهای مدیریت مصرف آن، یكی از تهدیدهای اقتصادی مطرح در سطح ملی است كه به دلیل ضعف های فرهنگ مصرف در جامعه ایران نیازمند اصلاح اساسی می باشد. از این منظر، این بانك بر مبنای مسئولیت های اجتماعی، تمام تلاش های خویش را مصروف تولید بستر مناسب مدیریت هزینه های انرژی ساخته تا هزینه های مرتبط بر انرژی ها (مانند آب، برق، سوخت و سایر موارد مشابه) كه از یك سو شامل عملیات تولید این حامل ها و از جانب دیگر مشكلات كلیدی در مورد بازپرداخت هزینه های مصرف آنهاست، كاهش یابد.
از آنجا كه مدیریت هزینه ها در بخش مصرف بخصوص در حوزه مدیریت مالی و بانكی نیازمند مكانیزم های مطلوبی درمورد اقلام مختلف، به منظور كنترل عارضه هایی چون قرائت كنتور، صدور قبوض، توزیع به موقع و در زمان مناسب قبوض، نظام های بازپرداخت هزینه های صادرشده و موارد مشابه در حوزه مشكلات بازپرداخت هزینه های مصرف انرژی است، بانك انصار در جهت انجام حمایت های اجتماعی خود، تمركز را بر ساماندهی این بخش از مشكلات حوزه انرژی قرار داده است.
توسعه و بهبود نظام های پرداخت الكترونیكی هزینه های مصرف انرژی هدف اصلی سامانه های هوشمند بانك انصار بوده و بر اساس آن محصولات نوینی برای بازپرداخت مصرف طراحی و تولید شده كه شامل سامانه هوشمند الكترونیكی پیش فروش هزینه برق متصل به كنتورهای مشتركان، سامانه هوشمند الكترونیكی پیش فروش آب بها متصل به كنتورهای خانگی و یا برای فروش آب تصفیه شده در مكان های عمومی، سامانه های پرداخت هزینه گاز، سامانه پرداخت هزینه سوخت وسایل نقیله می باشد.
طراحی و ساخت دو سامانه هوشمند محاسبه و بازپرداخت برخط (On Line) هزینه برق و آب، در زمره آخرین محصولات شركت سامانه الكترونیك انصار است كه مدیریت طراحی، تولید، نصب و راه اندازی تجهیزات و راهكارهای پرداخت الكترونیكی این بانك را بر عهده دارد. این شركت سامانه های هوشمند بازپرداخت مصرف برق و آب را بر اساس اینترنت اشیا ( IOT ) طراحی و پیاده سازی شده است.
امكانات تعبیه شده در این سامانه ها اجازه مدیریت خودكار كنتورهای مشتركان را بدون حضور نیروی انسانی در محل نصب كنتور فراهم می كند. از جانب دیگر ادارات مربوطه كه وظیفه مدیریت مصرف مشتركان را برعهده دارند هم می توانند در هر لحظه از آخرین وضعیت مصرف، شارژ موجود در سامانه و یا محل استقرار كنتور اطلاع حاصل كنند. با وجود امكانات این سامانه هوشمند، مشتركان می توانند میزان انرژی مصرفی خویش را در دوره آتی پیش بینی و با شارژ سامانه نسبت به مكانیزم مصرف انرژی خود در دوره پیش رو اقدام نمایند.
این سامانه ها با اتمام شارژ ریالی خود، به صورت خودكار می توانند كنتور مشتركان را قطع و اطلاع رسانی لازم را به مشترك و اداره مربوطه انجام دهند. بدین سان ادارات ذینفع، قابلیت مدیریت از طریق دور مشتركان پرمصرف خویش را به آسانی در اختیار داشته و دغدغه ای در مورد عدم پرداخت به موقع هزینه انرژی واگذار شده به مشتركان را ندارند.
مزیت دیگری كه این سامانه ها برای شهروندان تولید می كنند، استفاده از كارت های غیرتماسی (مانند كارت شهروندی و موارد مشابه) برای شارژ سامانه می باشد. بدین سان شهروندان و مشتركان ترغیب می شوند به جای استفاده از پول نقد یا كارت های بانكی، از كارت شهروندی خود برای بازپرداخت هزینه های عمومی استفاده كنند.1396/12/27
12:45:01
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: بانك , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها