عضو كمیسیون اقتصادی مجلس :

شركت های خصوصی می توانند برای معلولین درآمد تولید كنند

شركت های خصوصی می توانند برای معلولین درآمد تولید كنند رصد كالا: نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شركت 5040 با دارابودن تمامی مجوزهای لازم برای فعالیت، تولید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی، به هزار توانیاب هم كمك هایی داده كه باید الگوی سایر شركت های خصوصی شود.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، سیدكاظم دلخوش در حاشیه بازدید از این شركت اظهار داشت: این شركت در اقدامی خداپسندانه بیش از 300 نفر از معلولین جسمی حركتی را استخدام و مشغول به كار كرده و به هزار توانیاب هم كمك هایی داده كه باید الگوی سایر شركت های خصوصی شود.

وی با اشاره به اینكه این شركت با داشتن بیش از 10 سال سابقه كاری و همینطور با دارا بودن تمامی مجوزهای لازم برای فعالیت، تولید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی، برای عمل كردن به مسئولیت های اجتماعی خود طرح جدیدی را در سال 1395 آغاز كرده و تا امروز هم ادامه دارد، اظهار داشت: در این طرح مشاركتی كه بین سازمان بهزیستی و این شركت اجرا شده، این شركت نیروهای آماده به كار در سازمان بهزیستی را شناسایی و استخدام می كند تا در بخش فروش این شركت مشغول به كار شوند.

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اضافه كرد: بررسی ها و بازدید از این شركت نشان داد یكی از شركت هایی كه در پشتیبانی از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی در تلاش است كه بتواند یار و مددكار این سازمان باشد، این شركت است، تفاهم نامه ای هم بین سازمان بهزیستی و این شركت امضا شده كه با مطالعه محتوای آن می بینیم كار بزرگی صورت گرفته است.

دلخوش با اشاره به اینكه این كار سبب شده خیلی از معلولین مشغول به كار شوند، اضافه كرد: آنها با درآمدی كه كسب می كنند، مخارج زندگی و درمان خویش را تامین می كنند و علاوه بر این، میزانی از سود حاصل از این كار هم به توانیابی افرادی كه در آستانه معلولیت قرار دارند، تعلق می گیرد تا از معلولیت آنها جلوگیری شود.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: ظاهرا این شركت از بهمن ماه 1395 طرح اشتغال معلولین را كلید زده و تا امروز بیش از 300 نفر از معلولین جسمی حركتی در چندین استان كشور استخدام و مشغول به كار شده اند و به هزار توانیاب هم كمك هایی داده است اما همان گونه كه گفته شد آمار معلولیت در ایران خیلی بیشتر از این حرفهاست.

عضو فراكسیون پشتیبانی از معلولین مجلس با اشاره به اینكه این اقدام می تواند الگویی برای سایر شركت های خصوصی باشد، اضافه كرد: شركت های خصوصی هم می توانند به این راه كمك كنند و برای معلولین درآمدی تولید كنند تا آینده خوبی داشته باشند و هم در طرح توانمندسازی معلولین و توانیابی افراد در آستانه معلولیت سهم به سزایی داشته باشند.

وی اظهار داشت: ما می توانیم این شركت را به شكلی حامی مددجویان سازمان بهزیستی بنامیم كه مسئولیت اجتماعی خویش را به خوبی انجام داده و به مددجویان این سازمان در اقصی نقاط كشور كمك می نماید.

دلخوش اضافه كرد: بكارگیری معلولین توسط این شركت تنها مربوط به استان تهران نیست و این اشتغالزایی در سراسر كشور اجرا می شود، این شركت موفق شده در بیشتر استان ها اشتغال معلولین را به واقعیت تبدیل كند.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: در این شركت روی افراد دارای معلولیت جسمی، سرمایه گذاری شده و به آنها آموزش های لازم داده شده و برای استخدام آنها با هر مدرك تحصیلی، محدودیتی در نظر گرفته نشده. به طور میانگین هم درآمد افراد معلول در این شركت، 35 درصد بیشتر از حقوق پایه وزارت كار است.

عضو فراكسیون پشتیبانی از معلولین در مجلس تصریح كرد: بنا به قول مدیرعامل این شركت، هر كسی كه بتواند 9 نفر از معلولین را برای كار به این شركت معرفی كند؛ آنها در قبال این اقدام، یك فرد سالم را در شركت استخدام خواهند كرد.

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس درباره امنیت شغلی افراد معلول در این شركت هم اظهار داشت: افراد معلول در این شركت دارای امنیت شغلی هستند و تا زمانی كه خود آنها مایل باشند خواهند توانست كه در اینجا مشغول به كار باشند، این شركت آماده استخدام و بكارگیری افراد معلول است.

شركت تدبیر ایده پردازان ۵۰۴۰ با عنایت به اینكه یك فروشگاه اینترنتی است، مجوز رسمی خویش را از وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت و همینطور سایت اینترنتی این شركت هم مجوز خویش را از مركز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كسب كرده است.
همچنین كسب و كار فروشگاه این شركت مركز توسعه تجارت الكترونیك وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت شده و دارای نماد اعتماد الكترونیكی ویژه كسب و كارهای اینترنتی است.1396/12/09
14:20:41
5.0 / 5
4939
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها