یك وكیل دادگستری عنوان كرد:

كارگروه های تخصصی، رمز موفقیت پرونده های موكلین

كارگروه های تخصصی، رمز موفقیت پرونده های موكلین رصد كالا: به قول یك وكیل دادگستری، امروزه موفقیت یك پرونده در دادگاه، نه در گرو كار  وكیل مجرب كه در گرو كار تیمی تخصصی وكلاست.به گزارش سرویس بازار ایسنا، حمیدرضا محمدی، مدیرعامل موسسه حقوقی دادگر نیك فرجام رمز موفقیت پرونده های واگذار شده به آن موسسه را در گرو كار گروهی وكلا دانست و اظهار داشت: از مدت ها پیش به این نتیجه رسیده بودیم كه تخصصی شدن كارها، امری ناگزیر در دنیای امروز است و دنیای وكالت هم مستثنی از این قاعده و قانون نیست. به زحمت می توان وكیلی یافت كه در كلیه دعاوی حقوقی و كیفری خبره و بی نیاز از هم اندیشی و همفكری با همكاران دیگر باشد. از همین روست كه كسب نتیجه مطلوب در پرونده های مختلف حقوقی و یا كیفری، در كار تیمی سریع تر و بهتر اتفاق می افتد.

وی همین امر را جرقه تشكیل و پایه ریزی موسسه دادگر نیك فرجام بیان كرد و اضافه كرد: به منظور بهره برداری از نظرات و ایده های وكلای مختلف در مبحث پرونده ای واحد، دست به تاسیس موسسه زده است و با گرد هم آوردن وكلای مختلف و به تبع آن تشكیل كارگروه های مختلف، این فرصت را برای موكلین پدیدآورده است كه پرونده خویش را با هزینه ای اندك، نه به یك وكیل، كه به تیم وكلا بسپارند و بهترین نتیجه ممكن را به دست آورند.

محمدی در ادامه افزود: نخستین مزیت این طرح آن است كه موكل را از رجوع چندباره به وكلای مختلف و پرداخت هزینه اضافی و همینطور كش و قوس زمانی در پیشبرد پرونده خود بی نیاز می كند. بسیار مشاهده شده است كه موكلی به دنبال دریافت نكردن نتیجه مطلوب از كار وكیل، پرونده خویش را به وكیل دیگری می سپارد و از این رو در دو جهت متحمل زیان و خسارت می گردد. هم مجبور به پرداخت دوباره هزینه های قانونی است و هم اینكه زمان را از دست داده است. این دو مشكل بزرگ در برنامه كاری موسسه دادگر نیك فرجام به راحتی از بین رفته است.

به گفته مدیر عامل موسسه دادگر نیك فرجام، به جهت حضور وكلای بنام و شایسته با تخصص های متفاوت، این موسسه، خدمات مشاوره و پذیرش وكالت را در جمیع دعاوی حقوقی و كیفری به روشی تخصصی و منسجم، در قالب كارگروه های مختلف عرضه می كند كه از آن میان می توان موارد زیر را برشمرد:
كارگروه كیفری كه به موضوعاتی از قبیل قتل وآدم ربایی- كلاهبرداری- جعل – استفاده از سند مجعول – تحصیل مال نامشروع – خیانت در امانت – ضرب و جرح - رشوه – توهین و تهدید- ربا –تخریب-سرقت و... می پردازد.كارگروه ارث كه مبحث اصلی كار آن دریافت گواهی انحصار وراثت – تنظیم و اجرای وصیت – تقسیم تركه و نصب یا عزل قیم... است.كارگروه ملكی كه به مسایلی از قبیل تنظیم قرارداد مشاركت در ساخت همینطور وكالت در اختلافات روابط موجر و مستاجر من جمله حق كسب و پیشه و سرقفلی و یا تخلیه، خلع ید، فك رهن، مواد ۱۴۷ و ۱۴۸ قانون ثبت و.... می پردازد.كارگروه تخصصی قراردادها و داوری، تنظیم قرارداد و حل اختلاف با استفاده از داوری تخصصی در دعاوی خصوصا درخلال تجار و بازرگانان عزیز در سطوح داخلی و بین الملل را مدیریت می كند.كارگروه وصول مطالبات، پرونده های مربوط به چك - سفته – برات –اسناد تجاری را رسیدگی می كند. كارگروه بین الملل امور مربوط به انعقاد قراردادهای بین المللی – انجام امور گمركی–انجام امور اداری و قضایی خارجیان و به خصوص هم میهنان مقیم خارج از كشور در ایران را انجام می دهد.كارگروه شركت ها و موسسات به متقاضیان ثبت، تغییر یا انحلال شركت، ثبت برند و اختراع و... خدمت رسانی می كند.كارگروه مالیاتی امور تنظیم و تحویل اظهارنامه مالیاتی – اعتراض به مالیات تعیینی و شركت در كمیسیون های مرتبط من جمله شورای عالی مالیاتی و... را به عهده دارد.كارگروه خانواده پرونده های مربوط به طلاق – مهریه – حضانت – نفقه و ترك انفاق – تمكین و نشوز – استرداد جهیزیه – اثبات نسب – فسخ نكاح – فریب در ازدواج و... را رسیدگی می كند.كارگروه دیوان عدالت اداری، به دعاوی مربوط به ادارات دولتی. شهرداری وكمسیون های مرتبط – دعاوی كارگری كارفرمایی می پردازد.
محمدی همینطور افزود: باآنكه محل اصلی تاسیس و اقامت موسسه شهر تهران است اما این موسسه به جهت تنوع پرونده های دریافتی، در سطح داخل و خارج كشور فعال بوده و با همكاری وكلای داخلی در شهرهای مختلف ایران و همینطور موسسات خارجی در بعضی از كشورها توانسته است همسو با نیازهای موكلین، خدمت رسانی مناسب و شایسته ای داشته باشد.

به قول مدیرعامل موسسه حقوقی دادگر نیك فرجام، از دیگر برنامه های این موسسه، طرح بیمه حقوقی ایرانی ها و گردشگران خارجی، تولید و برگزاری كلاس های آموزشی در فضای حقیقی و مجازی من جمله كانال تلگرام، سایت، آموزش های حقوقی از طریق دور در قالب طرح "وكیل خود باشیم"، سمینارها و كارگاه های آموزشی و... است. بی گمان ریشه و علت خیلی از مشكلات حقوقی كه روزانه اغلب ما با آن مواجه هستیم، در بی اطلاعی از نكات و مسائل حقوقی است. آگاهی از قوانین و احكام پایه، احتمال وقوع مشكلات و معضلات را در زندگی افراد بسیار كاهش داده، اثر قابل توجهی در تولید حس امنیت و آسایش فردی در وهله اول داشته و به ثمربخشی بهتر در محیط كار می انجامد.

محمدی در انتها بیان كرد: موسسه حقوقی و داوری بین المللی دادگر نیك فرجام كوشیده است با هدف خدمت رسانی حقوقی به مخاطبان در جای جای این پهنه خاكی، خدمات خویش را به شیوه نوین و خلاقانه، همگام با نیازهای روز معرفی و به بهترین نحو عرضه نماید و نه تنها گره گشای مشكلات پیش آمده باشد بلكه با ارتقای سطح آگاهی های اقشار مختلف جامعه، نقش ناچیزی در پیشگیری از بروز مسائل و گرفتاری های حقوقی و در نتیجه بهبود سطح زندگی اجتماعی عموم داشته باشد.
1396/12/01
16:30:17
5.0 / 5
4675
تگهای خبر: تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها