پسوند نوروز به صورت رسمی رونمایی گردید

پسوند نوروز به صورت رسمی رونمایی گردید رصد كالا: پسوند دامنه nowruz در خلال نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در دانشگاه الزهرا تهران به صورت رسمی رونمایی گردید.به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام شركت پردیس میزبان، این شركت بعنوان كارگزار انحصاری فروش پسوند دامنه nowruz و pars در ایران می باشد و عرضه رسمی پسوند nowruz از (۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۶) به صورت جهانی آغاز و با استفاده از این شركت در ایران عرضه می گردد.

در ابتدای این نشست ندا سلیمانی، مشاور محصول شركت پردیس میزبان، با بیان این مورد كه از سال ۲۰۱۱ عرضه پسوندهای جدید اینترنتی در دنیا شروع شده است، تصریح كرد: سازمان آیكن بعنوان یكی از متولیان رسیدگی و واگذاری پسوندهای اینترنتی در دنیا به علت اینكه فضای اینترنتی را گسترش دهد، پسوندهای جدیدی را به صورت تخصصی در دنیا راه اندازی كرده است.

وی اضافه كرد: شركت های بین المللی طی مذاكره با سازمان آیكن در یك فرایندی انحصار فروش این دامنه ها را در اختیار می گیرند و اقدام به عرضه كاربران، شركت ها و سازمان ها می كنند.

سلیمانی با اشاره به این كه بزرگترین سوال در فضای اینترنت این است كه اینترنت را چه كسی كنترل می كند، اظهار داشت: مدل كنترل اینترنت در دنیا به صورت مدیریت ذی نفع های چندگانه است و توسط نقش آفرینی چندین لایه مدیریتی كنترل و اجرا می گردد.

مشاور محصول پسوند nowruz ادامه داد: مدیریت اینترنت دارای چندین لایه مدیریتی است. در لایه اول كاربران، دولت ها و كسب وكارها وجود دارند. در لایه دوم تامین كنندگان فنی و در لایه سوم، تدوین كننده های سیاست های اینترنت حضور دارند و در لایه آخر، اپراتورها و سرویس دهندگان نقش آفرینی می كنند. ازاین رو مدیریت اینترنت در دنیا در قالب سازمان های مختلف انجام می پذیرد.

وی تصریح كرد: تمامی این سازمان های مدیریت كننده غالبا غیردولتی و در قالب NGO ها هستند و آیكن بعنوان یكی از نقش آفرینان این پروتكل وظیفه مدیریت و نظارت بر پسوندهای دامنه را دارد.

سلیمانی با اشاره به اینكه پسوندهای جدید جریان موتورهای جستجو را متحول می كنند، افزود: به علت اینكه این پسوندها ماهیت تخصصی و گروهی دارند، الگوریتم موتورهای جستجو اولویت را به دامنه هایی با پسوندهای تخصصی اختصاص می دهند كه این مورد می تواند نیمی از طریق سئو را تسهیل كند.

وی اضافه كرد: یكی از مواردی كه با تولید پسوندهای جدید مانند nowruz پیش می آید، برداشتن محدودیت های انتخاب اسامی در پسوندهای قدیمی است و پسوند nowruz تنها مختص به ایرانی ها نیست، بلكه طبق آمارها ۱۸۷ میلیون نفر در ۱۱ كشور دنیا نوروز را بعنوان عید رسمی شان قرارداده اند، ازاین رو طیف وسیعی از مردم می توانند از این دامنه استفاده كنند.

در ادامه نشست خبری شركت پردیس میزبان نمایندگی اختصاصی پسوند nowruz در ایران، محمدحسین فروزان نژاد عضو هیات مدیره این شركت، اظهار داشت: اكوسیستم اینترنت با ورود پسوندهای جدید گسترش پیدا كرده و بخشی از این گستردگی به علت این است كه اینترنت با فضای كنونی طراحی نشده بود.

فروزان نژاد با اشاره به اینكه پیشنهاددهندگان به سازمان آیكن برای دریافت مالكیت یك پسوند می بایست تمهیدات لازم را دیده باشند، اظهارداشت: زیرساخت های استاندارد بین المللی و پشتوانه مالی، همچون خصوصیاتی است كه یك سازمان بین المللی برای دریافت مالكیت یك دامنه می بایست داشته باشد.

وی با اشاره به اینكه طبق قوانین آیكن پسوندهای جدید می بایست بین ۴۵ تا ۶۰ روز در اختیار كمپانی ها، برندها و سازمان های بزرگ قرار بگیرد و بعد از آن عرضه اش در میان كاربران عادی فراهم می شود، تصریح كرد: قیمت پسوندهای nowruz حدود ۸۰ هزارتومان می باشد كه با عنایت به موضوعیت آن و بحث تجاری و فرهنگی این پسوند می تواند قابل توجه قرار گیرد.

همچنین ثبت دامنه با پسوند nowruz در فاز اول جهت شركت ها و سازمان ها از سایت اینترنتی پردیس میزبان قابل دسترس می باشد.


1396/11/12
15:32:27
5.0 / 5
5300
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها